Klaipēda

9. maijā 2023. gadā
 
🇱🇹 Šajā nedēļā Erasmus + projekta ietvaros Liepājas 7. vidusskolā viesojas 🇱🇹 Klaipēdas Gedimina proģimnāzijas 7. un 8. klases skolēni kopā ar saviem skolotājiem Edita Letukaitė – Kvederienė, Saulius Kavaliūnas.
 
📝Pirmajā dienā viesi iepazinās ar Liepājas 7. vidusskolas līdzpārvaldes pārstāvjiem Konstantīnu Korjukinu un Kirilu Morozu, kuri pastāstīja par savu skolu.
 
📝Lietuviešu jaunieši kopā apmeklēja latviešu valodas stundu “Kas kopīgs latviešu un lietuviešu valodai”.
 
🇱🇻 Paldies skolotājām Līvijai Kamuškinai un Virgīnijai Tračukai.

10. maijā 2023. gadā

🇱🇹 Šajā nedēļā Erasmus+ projekta ietvaros Liepājas 7. vidusskolā viesojas 🇱🇹 Klaipēdas Gedimina proģimnāzijas 7. un 8. klases skolēni kopā ar saviem skolotājiem Edita Letukaitė – Kvederienė, Saulius Kavaliūnas.

📝Šodien lietuviešu jaunieši piedalījās latviešu valodas un sociālo zinību stundā “Kas ir Latvija?” Interesanti un aizraujoši skolēni un skolotāji diskutēja latviski, angliski, lietuviski, strādāja grupās, kā arī veidoja savu etnisko ornamentu.
 
🇱🇻 Paldies skolotājām Irinai Sirenko, Rutai Beilei – Kristoffersenei un Virgīnijai Tračukai.
15. maijā 2023. gadā

Pagājušajā maija nedēļā projekta Erasmus+ ietvaros skolā viesojās skolēni un skolotāji no Klaipėdos Gedminų Progimnazija.
 
11. maijā viesi no Lietuvas kopā ar 11. klases skolniekiem – līdzpārvaldes dalībniekiem un gidiem – Kirilu Morozu un Konstantīnu Korjukinu iepazina Liepāju.
 
Dienas noslēgumā jaunieši visi kopā piedalījās Muzeju nakts darbnīcu sagatavošanā Liepājas 7. vidusskolā.

26. maijā 2023. gadā

Lidzpārvaldes dalībnieki no Klaipėdos Gedminų Progimnazijas arī piedalās aģitācijas kompānijā mūsu skolas prezidenta vēlēšanās. Jaunieši nevar stāvēt malā, kad notiek Liepājas 7. vidusskolas vēstures veidošana.😎
29. maijā ikvienam 7.-12. klases skolēniem būs iespēja nobalsot par savu skolēnu līdzpārvaldes prezidentu.
 
  1. decembrī 2022. gadā

 

Tas bija lielisks piedzīvojums, ieguvu  jaunus  draugus, patika ekskursija Klaipēdas aviācijas muzejā.

                                                                                                    Arina

Bijām skolā piecas dienas, bet laiks aizritēja ļoti ātri, patika sporta nodarbība, kurā skolēni sākumā iesildījās trenažieru zālē, skola bija mūsdienīga, jo nesen celta. Iepazinu jaunus draugus.

                                                                                               Vladimirs

Klaipēdas Gedmina proģimnāzijā bijām pirms Ziemassvētkiem. Kopā ar skolēniem cepām piparkūkas, uzzināju, ka Lietuvā tos sauc par ingvera cepumiem. Vēl mums bija stunda, kurā salīdzinājām Lietuvu un Latviju, izrādās, ka mums ir ļoti daudz kopīga. Tagad savus jaunos draugus gaidīsim mūsu skolā.

                                                                                              Anastasija

Skolēni un skolotāji  piecas dienas piedalījās Klaipēdas Gedmina proģimnāzijas mācību procesā. Skolēni iepazinās  ar mācību programmu, skolotāju izvēlētajām metodēm un stratēģijām. Esot vienaudžu vidū, viņi attīstīja savas komunikāciju un sadarbības prasmes, pastāstīja par Latviju, darbojās grupu darbā. Ļoti jauki norietēja lietuviešu valodas stunda, kurā skolēniem bija iespēja runāt svešā valodā, uzzināt kas ir kopīgs un ar ko atšķiras šis divas valodas. Semināru laikā “Ko es zinu par Lietuvu/Latviju?”, “Stereotips”  skolēni prezentēja savas valstis – vēstures, kultūras, ģeogrāfijas aspektā, kā arī pārrunāja par stereotipiem.

Skolēni varēja  novērtēt savas zināšanas un prasmes mācību priekšmetos, gan mūzikas stundā, gan tehnoloģiju stundā, salīdzinot ar lietuviešu skolēniem. Kopīga darbošanās ingvera cepumu cepšanas laikā un kopīga tautas deju izpildīšana  sagādāja lielu prieku un interesi skolēniem.

Skolēni piedalījās  visās aktivitātēs, kādas tiks organizētas kolā – ārpusstundu darbā un sporta aktivitātēs.

Skolēni iesaistījās arī audzināšanas darbā. Arī mācību procesā viņi varēja vērot, kādi demokrātijas principi dominē .

Pēc nodarbībām skolā, skolēni iepazinās  ar Lietuvas kultūru un atpūtas iespējas. Apmeklējot jauno mūsdienīgo Klaipēdas muzeju skolēni paplašināja savas zināšanas par Lietuvas un Baltijas vēsturi.

Informāciju sagatavoja V.Tračuka, I. Sirenko