Sarunā ar Latvijas Republikas prezidentu Egilu Levitu

 

26.februārī, plkst.15.00 mūsu skolas 12. a klases un 9. a klases skolēni piedalījās tiešsaistē sarunā ar Latvijas Republikas prezidentu Egilu Levitu.

  Šajā mācību gadā noslēdzošajā Latvijas un Eiropas Savienības parlamentārās demokrātijas skaidrošanas cikla lekcijā ar Latvijas prezidentu Egilu Levitu tika pārrunāts par prezidenta lomu Latvijas un Eiropas politiskajās sistēmās, valstsgribu un tās veidošanu, mūsu valsts demokrātijas sasniegumiem un veicamajiem darbiem. 

Skolēniem bija iespēja uzdot E. Levitam jautājumus. Mūsu skolas skolēniem interesēja:

Kā prezidents var mainīt likumu pieņemšanas kārtību? Vai viņam ir tiesības atlaist ministru prezidentu vai ministru, ja viņš ir pārkāpis ētikas kodeksu vai pieņēmis likumu, kurš nenāk par labu tautai? Uz šo jautājumu prezidents atbildēja, ka viņš šajā ziņā ir kā tiesnesis. Vai, Jūsuprāt, Latvijas tauta var mainīt pārvaldes formu. E. Levits atzina, ka  mēs nevaram to darīt, izņemot  revolucionārā ceļā,  tauta var ierosināt grozīt Satversmi.

Interesanti skolēniem bija arī tas, ka mūsu valsts prezidents lieto savus jaunvārdus kā likteņkopība, valstsgriba.  Tāpēc tika uzdots jautājums un prezidents atbildēja , ka mums katram ir dots savs pienesums latviešu valodas papildināšanai.