Sveicam skolotāju Gaļinu Ginzikeviču

4. oktobrī svinīgā Skolotāju dienai veltītā norisē koncertzālē Lielais dzintars par nozīmīgu ieguldījumu aizvadītajā mācību gadā tika godināti titula “Gada skolotājs 2023” ieguvēji un pasniegti Liepājas pilsētas apbalvojumi izglītībā.
Lepojamies un sveicam Liepājas 7. vidusskolas mūzikas skolotāju Gaļinu Ginzikeviču, kura ieguva gada skolotāja titulu nominācijā “Par izciliem sasniegumiem interešu izglītībā”.

Liels PALDIES skolotājai Gaļinai Ginzikevičai. Jo Liepājas 7. vidusskolas skolēnu tautas mūzikas instrumentu orķestris 2023. gadā svin savas pastāvēšanas 30 gadus un visus šos trīsdesmit gadus kolektīvu vada skolotāja Gaļina Ginzikeviča. Domājam, ka šis skolēnu orķestris ir viens no Liepājas 7. vidusskolas atpazīstamības zīmēm.

Orķestrī dalībnieki mācās un atskaņo ne tikai krievu tautas mūziku, bet arī latviešu komponistu darbus. Orķestrī ir apvienojušies gan 4.-12. klases skolēni, gan skolas absolventi. Skolas orķestris ir ļoti mainīgs kolektīvs, bet skolotāja ar savu mieru, lielo pacietību un uzticēšanos skolēniem katru gadu izveido orķestra koncertprogrammu, kurā muzicē un tiek izcelts katrs orķestra dalībnieks. Jauniešiem ir iespēja spēlēt gan solo, gan spēlēt trio, gan iekļauties orķestrī.

Lepojamies, ka katru gadu Liepājas 7. vidusskolas skolēnu tautas mūzikas instrumentu orķestris piedalās Valsts izglītības satura centrs Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālā – konkursā „No baroka līdz rokam” un iegūst augstākās pakāpes diplomu Kurzemē.

Skolotāja Gaļina Ginzikeviča spēj ieinteresēt un aizraut ar muzicēšanu arī tos skolēnus, kuri nemācās mūzikas skolā. Mazajā orķestra telpā jaunieši sanāk un trenējas instrumentu spēlē ne tikai mēģinājumos, bet savā brīvajā laikā – starpbrīžos un mācību dienas noslēgumā. Paralēli mūzikas apguvei, skolotāja māca skolēniem salabot mūzikas instrumentus, nomainīt tiem stīgas un citas praktiskas lietas.

2022. gada augustā skolotāja kopā ar orķestra jauniešiem piedalījās Liepājas Nevalstisko organizāciju projektā “Skolēnu tautas mūzikas instrumentu orķestris – muzicē mieram un mūsu vienotībai”, kurā skolēni darbojās, remontēja, filmēja video un organizēja sava orķestra koncertus Laumas mikrorajonā.
Savas pastāvēšanas 30 gadus orķestris ar koncertu atzīmēs 2023. gada 24. novembrī.

#Liepājas7vidusskola
#GadaSkolotājs2023
#KopīgiProfesionāliAtbildīgi