Projekts “KODS: L.A.U.K.I.”

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) Mūžizglītības centrs Jelgavā kopā ar Britu padomes (British Council) pārstāvniecību Latvijā un uzņēmējiem laukos uzsākuši projekta “KODS: L.A.U.K.I.” īstenošanu, kurā latviešu un mazākumtautības pilsētu skolu jaunieši, karjeras konsultanti un pedagogi iepazīs lauku dzīvi, nodarbinātības iespējas un kliedētu mītus, kas radušies sabiedrībā.

Projekta aktivitātēs iesaistīti Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas 5. vidusskolas, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas, Rēzeknes 6. pamatskolas, Rīgas Arkādijas vidusskolas, Ziemeļvalstu vidusskolas, Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas, Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, Liepājas 7. vidusskolas, Ventspils 2. vidusskola un Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas skolēni, pedagogi un karjeras konsultanti. 

Projekta laikā dalībniekiem būs iespēja gūt izpratni par lauku dzīvesstilu un vērtībām, dažādām uzņēmējdarbības iespējām lauku teritorijās, sniedzot daudzveidīgu skatījumu, praktisko pieredzi un reālās dzīves piemērus, veicinot kritisko domāšanu un medijpratību, uzzināt par digitālā mārketinga iespējām lauku uzņēmējdarbības un dzīvesveida popularizēšanai jauniešu auditorijās pilsētās, kā arī iemācīties veidot reklāmas video projektā iesaistītajam uzņēmējam.

Pirmā iesaistīto pušu tikšanās aizvadīta 27. septembrī, kad LBTU norisinājās projekta atklāšanas pasākums. Tajā skolēniem bija iespēja uzzināt maizes ceptuves “Ķelmēnu” saimnieces Rūta Mūrniece un IK “Dabas gardumi” saimnieces Ieva Spriža pieredzes stāstus par uzņēmumu dibināšanu, uzkrāto pieredzi un dažādiem izaicinājumiem.

Projekta turpinājumā Latvijas pilsētu skolēni piedalīsies trīs vebināros, kuros galvenais akcents tiks pievērsts video satura izstrādes nozīmei, scenārijam, režijai, tehniskā izpildījuma plānam, kā arī filmēšanas iespējām ar telefonu, kadra veidošanas pamatprincipiem un montāžai. Pēc tam jaunieši un karjeras konsultanti viesosies pie uzņēmējiem, lai vebināros iegūtās zināšanas varētu pielietot praktiski, kā, piemēram, uzņēmēju intervēšana un filmēšana. Savukārt noslēgumā skolu komandu pāri (latviešu un mazākumtautību skolas no vienas pilsētas) sagatavos video stāstu par apmeklētajiem diviem uzņēmējiem, lai popularizētu uzņēmējdarbību laukos jauniešu vidū.

Liepājas pilsētu šajā projektā pārstāv Liepājas J.Raiņa 6. vidusskolas
un Liepājas 7. vidusskolas apvienotā jauniešu komanda.

________________________________________________________________

Skolēnu atziņa – Lai radītu ko jaunu, ir jāsaredz iespējas uzlabot to, kas šķiet pilnīgs un pabeigts.
Projekta “KODS: L.A.U.K.I”
(īsteno Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Mūžizglītības centrs kopā ar Britu padomes (British Council Latvia) pārstāvniecību Latvijā) ietvaros turpinām iepazīt jaunus uzņēmumus, mācāmies filmēt un intervēt uzņēmējus.
3. februārī norisinājās lieliska mācību diena “SIA Klavins Piano” Kuldīgā, kur paša īpašnieka pavadībā izzinājām kā top unikālas klavieres.

________________________________________________________________

Kods: L.A.U.K.I
(īsteno Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Mūžizglītības centrs kopā ar Britu padomes (British Council Latvia) pārstāvniecību Latvijā) ietvaros turpinām iepazīt jaunus uzņēmumus, mācāmies filmēt un intervēt uzņēmējus.

3. februārī norisinājās lieliska mācību diena "SIA Klavins Piano Kuldīgā, kur paša īpašnieka pavadībā izzinājām kā top unikālas klavieres.

 

                               

________________________________________________________________

British Council Latvija

Mūsu atbalstītais Mūžizglītības centrs projekts “Kods L.A.U.K.I.” rit pilnā sparā!
Tā ietvaros skolēni no pilsētām iepazīst lauku dzīvesstilu un vērtības, uzņēmējdarbības iespējas Latvijas reģionos, kā arī mācās veidot reklāmas video projektā iesaistītajiem uzņēmējiem

Skolēni no Liepajas7vidusskola – oficiāla lapa un Liepājas Raiņa 6. vidusskola viesojās uzņēmumā Meduspils Saldus novadā, lai pielietotu jaunās prasmes, filmējot kadrus video stāstam un intervējot uzņēmuma saimnieku Jāni Vainovski. Bitenieka vadībā jaunieši uzzināja vairāk par viņa pieredzi biškopībā, dažādiem medus veidiem un to ievākšanu.